Back to Question Center
0

Nginx چیست؟ - ؛ کارشناس Semalt

1 answers:

Nginx [موتور X] یکی دیگر از تکنیک های HTTP و معکوس سرور پروکسی است. Nginx به عنوان یک سرور پروکسی ایمیل و یک پروکسی عمومی TCP / UDP عمل می کند که به موجب آن، درخواست های مختلف وب را تأیید می کند تا بازدید کننده به یک وب سایت دسترسی پیدا کند. ایگور سیسوو در اصل این سرور پروکسی را نوشت. بسته های میزبانی دیگر می توانند از روش هایی مانند پشته LAMP (Linux + Apache + MySQL + PHP) برای استفاده از وردپرس استفاده کنند - leather oiled hat. Nginx می تواند راه اندازی قدرتمند در مورد رویکرد پروکسی احترام باشد. به طور کامل، راه های بسیاری وجود دارد که وب سایت ها می توانند برای پیاده سازی Nginx استفاده کنند. شما می توانید از تمام ویژگی های آن در همان زمان با استفاده از سرور آپاچی استفاده کنید. اکثر وب سایت هایی که در یک سرور Nginx میزبانی می شوند بر روی تنظیم Apache اجرا می شوند. هدرهای پاسخ HTTPS و همچنین پروکسی های دیگر که به آن به عنوان سرور وب مراجعه می کنند وجود دارد.

این راهنما توسط مایکل براون، Semalt مدیر موفقیت مشتری، توضیح می دهد استفاده از راه اندازی Nginx مستقل. به جای تکیه بر تکنیک سرور آپاچی، شما می توانید از Nginx به تنهایی مانند سرور اصلی استفاده کنید. در هنگام اجرای Nginx در وردپرس ممکن است ملاحظات خاصی وجود داشته باشد. برخی از اطلاعات مهم که کاربر نیاز به دانستن در مورد Nginx وجود دارد. به عنوان مثال:

  • تمام پیکربندی ها در پنل مدیریت در پیکربندی سطح سرور ممکن است. در نتیجه هیچ پیکربندی سطح دایرکتوری وجود ندارد. بر خلاف .htaccess آپاچی یا فایل web.config IIS، وردپرس نمیتواند تنظیمات Nginx را تغییر دهد..
  • نحوه عملکرد permalinks در Nginx کمی متفاوت از دیگر سرورهای آپاچی است.
  • Nginx نمی تواند قوانین بازنویسی را برای شما ایجاد کند. Nginx دارای قابلیت htaccess نیست، بنابراین پیکربندی سرور از پایان کاربر غیرممکن است.
  • از پلاگین ها برای نصب permalinks استفاده می کنید. لازم است "index.php" را نصب کنید که می تواند پانل را برای اجازه تغییر در سرور ایجاد کند.
  • برای کاربرانی که ممکن است بخواهند بعضی از قابلیت های htaccess محدود را بدست آورند، می توانند از htscanner PECL extension برای PHP استفاده کنند. متأسفانه، این فقط یک اصلاح توسعه است و می تواند با عوارض آن همراه باشد. قبل از اتخاذ این روش اطمینان حاصل کنید که روش اشکال زدایی قوی دارید.

در این دستورالعمل Nginx فرض این است که شما قبلا Nginx را نصب کرده اید. به عنوان یک نتیجه، نصب و دستورالعمل در مورد چگونگی کارکرد آن شامل نمی شود

اطلاعات مهم در مورد Nginx

  • Helper Nginx نقشه map.conf را هر وقت که یک وب سایت جدید ایجاد می شود، به طور خودکار ایجاد کند. در برخی موارد ممکن است لازم باشد Nginx را به صورت دستی مجددا بارگیری کنید تا اطمینان حاصل شود که تغییرات برای تأثیر گذارند. Nginx همچنین وب سایت ها را در یک فرم php-fpm ذخیره می کند، هر زمان که یک سایت جدید وجود داشته باشد.
  • وب سایت های بزرگ می توانند از Nginx استفاده کنند زیرا می توانند به دامنه های مختلف تنظیم شوند.
  • پیوندهای نمادین وجود دارد، به این معنی که شما نیازی به نگرانی درباره حذف یا تغییرات تصادفی در کل سرور نداشته باشید.

نتیجه گیری

برای صاحبان وب سایت ها که نیاز به یک پروکسی معکوس دارند، راه اندازی Nginx می تواند یک رویکرد ضروری باشد. کل پیکربندی یک فرض معمولی است که ریشه سایت یا وبلاگ در میزبان وجود دارد. نقطه مرجع در سطح سرور و نه در سمت کاربر است. افرادی که قوانین را عوض می کنند مانند افزودن یک وبلاگ، قوانین را اصلاح می کنند.

November 29, 2017