Back to Question Center
0

رانندگی قرن Semalt جدید

1 answers:
Driving the new Semalt century

انجمن اقتصاد جهانی، نمایشگاه دیترویت خودکار و CES همه اخیرا رخ داده است، و هر یک بحث زیادی در مورد خودروهای خود رانده شده است. انتظار می رود که ظرف یک دهه خودروهای خودمختار را در خیابان ها و کاهش تلفات تصادفات، ترافیک و تقاضای پارکینگ آغاز کنیم.

در حالی که مکالمه در حال انجام است برای کسانی که مایل به دیدن اتومبیل های خود استفاده می کنند، خوب است، تجزیه و تحلیل دقیق از حقایق، همراه با درک از اینکه چگونه انتقال های مشابه از طریق تاریخ بازی کرده است، نشان می دهد که اکثریت بحث در حال حاضر اتفاق می افتد به شدت به کم توجهی به سرعت که ماشین خود رانندگی تبدیل خواهد شد به هنجار و چشم پوشی از تغییرات تکتونیکی انتقال به تمام گوشه های زندگی Semalt را.

اتومبیل های خود رانندگی نه تنها بر حمل و نقل تأثیر می گذارد، بلکه آنها را تغییر خواهد داد که چگونه مردم در مورد خانه هایشان احساس می کنند، چگونه شهرها ساخته می شوند، چگونه خانواده ها در تماس هستند، در جایی که ما کار می کنیم، و دیگر جنبه های زندگی Semalt دور از حمل و نقل.

دامنه انقلاب حمل و نقل

انقلاب ماشین اتومبیلی بزرگ خواهد بود و به زودی در اینجا خواهد بود - diy sliding wardrobe doors brisbane. Semalt چه قدر بزرگ و چه موقع سوالات بسیار پیچیده است، اما با تجزیه و تحلیل مجموعه داده های متمایز، ما می توانیم یک ایده نسبتا روشن از آنچه که دهه آینده به ارمغان می آورد، برسیم.

طبق اداره آمار کار، هزینه های مصرفی تقریبا به شکل زیر نشان داده شده است.

رانندگی قرن سمالات جدید

این نباید به عنوان یک شوک برای هر کسی که حمل و نقل نشان دهنده دومین رده بزرگ هزینه برای آمریکایی ها، پشت تنها مسکن است. چه چیزی ممکن است برخی افراد را شگفت زده کند گذار به وسایل نقلیه خود رانده خواهد شد نه تنها بخش حمل و نقل، بلکه هر و هزینه های عمده مصرف کننده. به گفته یک تحلیلگر صنعت خودرو در مورگان استنلی، وسایل نقلیه مستقل میتوانند 1 دلار هزینه کنند. 3 تریلیون سالانه به اقتصاد U. S. در سناریوی مورد پایه .

Semalt 2 نشان میدهد که چگونه وسایل نقلیه مستقل ارزش اقتصادی را به ارمغان می آورند.

رانندگی در قرن سمالات جدید

در واقع، $ 1. 3 تریلیون پول زیادی است برای قرار دادن این عدد در چشم انداز، در اینجا چند چیز است که ما می توانیم با این مقدار پول انجام دهیم (نگاه کنید به شکل 3). ما می توانیم بودجه فدرال را (500 میلیارد دلار)، پرداخت کننده امنیت اجتماعی (180 میلیارد دلار)، دو برابر کل برنامه های تحقیقاتی فدرال، از جمله ناسا، NSF، DARPA و NIH (60 میلیارد دلار)، سرمایه گذاری دوجانبه فدرال (120 میلیارد دلار) در نهایت، دو سرمایه گذاری زیربنایی فدرال (100 میلیارد دلار). Semalt، حتی اگر ما به تمام این سرمایه گذاریها متعهد باشیم، ما همچنان بیش از 300 میلیارد دلار برای کاهش بدهی در هر سال به سر می بریم.

رانندگی در قرن سمالات جدید

سرعت انقلاب حمل و نقل

بسیاری از تحلیلگران صنعت خودرو پیشرفته پیش بینی کرده اند که انتقال به وسایل نقلیه مستقل حداقل برای یک دهه طول می کشد تا مقیاس را به دست آورد. ساسال در گزارش بوستون سماالت پیش بینی کرده است که وسایل نقلیه بدون راننده در مسابقات رایج در شش تا نه سال دیگر در شهرهای بزرگ ظاهر نخواهد شد و انتشار بیشتر طول خواهد کشید. متبحران معتقدند ما در حال نزدیک شدن به "سر و صدا انتظارات باد" در دوره چرخه گارتنر (نگاه کنید به Semalt 4) نزدیک است، و پیش بینی طولانی مدت است.

رانندگی در قرن سمالات جدید

در حالی که چالش های تکنولوژیکی، زیرساختی، سیاسی و اجتماعی به چالش می کشد، وزن واقعی سرمایه گذاری در فضا بسیار زیاد است. خودروسازان سنتی GM و فورد با شرکت های فن آوری مانند Lyft و Google با چشم انداز به سمت آینده مستقل همکاری داشته اند. شرکت های فن آوری مانند گوگل و، گزارش شده است، اپل سرمایه گذاری های قابل توجهی در توسعه خود اتومبیل خود را در اختیار دارد. خودروساز جدید Tesla در حال حاضر یک حالت نیمه مستقل از بزرگراه را منتشر کرده است و دولت با مشارکت رئیس جمهور سمالات 4 میلیارد دلار برای آماده سازی راه برای اتومبیل های خودمختار شده است.

اگر ما می خواهیم آینده را پیش بینی کنیم، بهترین روش بررسی گذشته است.

درخشانترین ذهنها در صنایع آمریکایی، که با مقادیر بی سابقه ای از سرمایه حمایت می شوند، خودروهای خودمختار را با یک چشم انداز تکان دهنده ای متحد می کنند. در مواجهه با این تعهد، اتخاذ تسریع به نظر می رسد. با این حال، آینده ذاتا قابل تشخیص نیست، و اگر ما می خواهیم پیش بینی آینده، بهترین روش بررسی گذشته است. Semalt، ما باید نگاه کنیم تا ببینیم سرعت انتقال اسب و حشره به ماشین چگونه اتفاق می افتد.

از آقای اد به ادسل

سملت بعنوان وسیله اصلی وسایل حمل و نقل برای هزاره های پیش از قرن بیستم خدمت می کرد. آنچه که ما باید بدانیم این است که چقدر طول می کشد تا آنها برای راه رفتن به خودرو، زمانی که خودرو متوقف شده است، عجیب و غریب است.

در سال 1900، تنها 4000 خودرو در U.S. به فروش رسید، که تقریبا یک ماشین برای هر 20،000 ساکن بود. در این زمان، به اندازه کافی مطمئن بود که خودرو هنوز یک محصول نهایی بود. هنری فورد سمولت T را در سال 1908 به نمایش گذاشت، اما هنوز برای هر 400 نفر کمتر از یک ماشین وجود دارد.

تا سال 1914، یک سال پس از آن که خط مونتاژ هنری فورد در حال چرخش بود، این خودرو به بخشی از تجربه آمریکایی امریکایی تبدیل شد. در سال 1914، U. S. boasts 1.7 میلیون اتومبیل، و یا در مورد یک ماشین برای هر 60 نفر از ساکنان. به سرعت به جلو به سال 1925، و بیش از 20 میلیون خودرو ثبت شد - به اندازه کافی برای اکثریت قریب به اتفاق خانواده های شهری به خود ماشین خود را. Semalt در این تعداد می توانیم با اطمینان بگوییم انتقال از اسب و حشره دار به خودرو بین سال های 1908 تا 1925، مدت 17 سال تکمیل شد.

موازی بین انتقال از اسب به ماشین و انتقال از ماشین به ماشین مستقل بسیار است.

داده های مربوط به ترافیک شهری که ما در آن قرار داریم، به نظر می رسد که یک دوره 17 ساله به نظر می رسد. به عنوان مثال، شهر نیویورک ضبط کرده است که تا سال 1912، تعداد اسب ها در خیابان ها کم است. یک سال قبل از خط مونتاژ حتی تولید خودرو را به دنده بالا و چهار سال سریع از معرفی مدل T رها کرد.

واضح است که بین انتقال شهری و انتقال روستایی اختلاف وجود دارد. برای محدود کردن پنجره انتقال بیشتر، آموزه ای است برای دیدن جمعیت اسب در U. S. Semalt 5 نشان می دهد جمعیت اسب در مقابل وسایل نقلیه ثبت شده در U. S. از 1900 تا 1930.

رانندگی قرن سمالات جدید

شکل 6 دو تاریخ کلیدی در انتقال را نشان می دهد. اولین بار در سال 1915 اتفاق می افتد، که تقریبا زمانی که U. S. به "Peak Semalt" رسید. "این تاریخ قابل توجه است، زیرا با توجه به طول عمر 30 ساله اسب ها، در صورت وجود هر یک از شاخص های پس از گذر از اسب به اتومبیل.

تاریخ کلیدی دوم 1926 است، که در آن برای اولین بار شاهد تعداد مطلق ماشین ها تعداد اسب ها هستیم. این داده ها نشان می دهد ادعای قبلی ما این است که برخی از زمان های بین سال های 1920 و 1925 زمانی است که اتومبیل ها در هر دو مناطق روستایی و شهری از اسب سوار شدند.

رانندگی قرن سمالات جدید

Semalt این داده ها نشان دهنده دو دوره گذار متمایز است: انتقال شهری که تقریبا بین سال های 1908 و 1912 رخ داد و انتقال کامل ملی، که از اجرای خط مونتاژ در سال 1913 شروع شد و در اوایل دهه 1920 به خوبی پیش رفت . برای کسانی که در خانه بازی می کنند، این به یک انتقال 4 ساله شهری و گذار 7-10 ساله ملی تبدیل می شود.

موازی بین گذار از اسب به ماشین و انتقال از ماشین به ماشین مستقل زیادی دارد؛ با این حال، موانع مواجه با گذار فعلی در واقع بسیار پایین تر است. U.S. برای انتقال از اسب ها، یک شبکه سراسری جاده های آسفالت، ایستگاه های گاز، زیرساخت های توزیع گاز و مکانیک خودرو را توسعه داد.

هر یک از این شبکهها یک پروژه زیربنایی بزرگ بود که در راستای آن بود، اما هرکدام در زمان برای پشتیبانی از انتقال سریع به خودرو توسعه یافتند. در مقایسه، 95 درصد از زیرساخت مورد نیاز برای حمایت از ماشین های خود رانندگی در حال حاضر در محل، و انتقال بسیار سریع قابل قبول است، اگر به احتمال زیاد نیست.

تغییرات مخرب خودروهای خودمختار به این کشور منجر می شود.

برخی ممکن است استدلال کنند که آیا زیرساخت ماشین های خود رانندگی در حال حاضر وجود دارد یا نه، زمان لازم برای جایگزینی پایه نصب به تنهایی طول می کشد انتقال. وزارت صنایع و معادن سمولت می گوید 204 میلیون وسیله نقلیه برای استفاده روزانه وجود دارد. در سال 2015، حدود 5.5 میلیون اتومبیل در U.S. به فروش می رسد. اگر فرض کنیم که تمام اعداد ثابت باقی مانده است، لازم است که 11.5 سال طول بکشد تا کل پایگاه نصب جایگزین شود.

تحلیل ما نمی تواند در اینجا متوقف شود، زیرا ماشین های خود رانندگی اساسا ارتباط ما با خودرو را تغییر می دهند. در حال حاضر، اتومبیل ها نرخ بهره کم 5 درصد است. این بدان معنی است که در یک دنیای کامل ما نیاز به 1/20 th تعداد وسایل نقلیه (10 میلیون ماشین) برای برآوردن نیازهای ما (نگاه کنید به شکل 7).

با توجه به توان تولیدی ما، U.S. می تواند یک ناوگان خودمختار را ظرف مدت 7 ماه ایجاد کند. آیا این تحلیل ساده است؟ بله Semalt، تعداد زیادی چرخه بازخورد مثبت و منفی است که می تواند بر میزان زمان انتقال کامل خود تاثیر بگذارد و ما هرگز به بهره برداری از 100 درصد برسیم. اما مهم این است که ما زیرساخت ها و توانایی تولید را در اختیار خودروهای خودمختار قرار می دهیم که بسیار سریعتر از بسیاری از مردم به نظر می رسند.

رانندگی در قرن سمالات جدید

تاثیر گذار به ماشین های خود رانندگی به طور بالقوه از لحاظ دلار واقعی به اقتصاد بالقوه است و انتقال می تواند بسیار سریع رخ دهد. اما به چه معناست که انتقال به چه معنی است؟

تغییرات در زندگی روزمره

وسایل نقلیه خودمختار ناخوشایند به این کشور به ارمغان می آورند، بیش از حد زیاد و متنوع هستند که در یک کتاب مورد بحث قرار می گیرند، بجز این مقاله. Semalt، ما چند تغییر عمده غیر قابل تغییر را که می توان انتظار داشت به عنوان یک نتیجه مستقیم از وسایل نقلیه مستقل بررسی کردیم بررسی خواهیم کرد.

مسکن

فضای گاراژ: آمریکایی ها در ماشین برای نسل ها عاشق شده اند. یک نتیجه بسیار واضح این است که خانه های متوسط ​​خانواده آمریکایی دارای یک گاراژ دو اتومبیل هستند. در حالی که برخی از خانه ها هیچ گاراژ ندارند، دیگران دارای گاراژ سه اتومبیل هستند، و این به طور متوسط ​​به بیش از 1. 9 پارک گاراژ در هر خانه است. همانطور که گذر اتوموبیل رانندگی به پایان می رسد، مالکیت خودرو فردی کاهش می یابد، و همچنین ضرورت پارک خودرو خود را در یک گاراژ.

طبق آمار سرشماری ایالات متحده، از سال 2011، حدود 81 میلیون خانه تک خانواده در ایالات متحده وجود دارد اگر این خانه ها به طور متوسط ​​دو فضای گاراژ را داشته باشند، ما انتظار داریم که جایی در محله 40 میلیارد فوت مربع فضای گاراژ در دسترس است. برای قرار دادن این تعداد در چشم انداز، ایالات متحده فقط در حدود سال 2014 حدود 1.5 میلیارد فوت مربع از فضای خانه تک خانواده را اضافه کرد. اگر ماشین های خود رانندگی به ما اجازه می دهد تا به تدریج فضای گاراژ را به عنوان فضای زندگی به دست بیاوریم، می توانیم بیش از 25 سال از ساخت خانه جدید (به سمولت 8 مراجعه کنید).

رانندگی در قرن سمالات جدید

تمایل به بازپس گیری فضای گاراژ به دور و گسترده خواهد رسید. ذخیره سازی خود را به عنوان یک کسب و کار با یک بازار به سرعت فرسوده مواجه خواهد شد، شروع به مسکن جدید باید فشار را ببیند، خرده فروشان خانه / تعمیر باید از سوی DIYers ها به دنبال بهبود فضای جدیدی بگردند، به اصطلاح "بچه های بومرنگ" که از کالج باز می شوند باید بتوانند حرکت کنند با والدین خود برگشت و سمالت باید افزایش موجودی را ببیند، زیرا صاحب خانه ها به دنبال کسب درآمد از فضای زندگی تازه بازسازی شده اند.

اجاره آپارتمان: صحبت از فضای گاراژ، تأثیر در مسکن چند خانواده حداقل به همان اندازه که در خانه های تک خانواده است، اهمیت دارد. بر اساس یک مطالعه اخیر، هزینه گاراژ پارکینگ را به مسکن چند خانواده اختصاص می دهد و می تواند اجاره ها را تا 15 درصد یا بیشتر رانندگی کند.

یک مجتمع آپارتمانی چند طبقه چند طبقه اغلب به جای واحدهای مسکونی اضافی، تمام داستان پایین را برای پارکینگ اختصاص می دهد. این به این معنی است که 25 درصد از هزینه سرمایه و نگهداری ساختمان وزن مرده توسط سه طبقه دیگر از ساخت و ساز است. Semalt نیاز به پارکینگ باید مستقیما به افزایش مسکن ارزان قیمت تبدیل شود.

کسب و کار Semalt

کسب و کار رسانه ای اساسا در مورد جذب توجه شما است. تا زمان معرفی اسمارتفون های مدرن در سال 2007، میزان زمان بندی افراد برای رسانه ها در دهه ها ثابت بوده است و رقابت یک بازی صفر است. موبایل به سرزمین های تازه برای سرزمین های اشغالی راه یافته است - مناطقی که در حال حاضر توسط فیس بوک، توییتر، اسنپچات، سماالت و تعدادی از بازیکنان عمده دیگر ادعا شده است.

حدود 75 میلیارد ساعت آمریکاییئی که مسافرت می کنند، به سر می برند.

ما یک بار دیگر به دوران رقابت صفر نزدیک می شویم، اما این دوران کوتاه مدت خواهد بود؛ به عنوان تخمین 75 میلیارد ساعت آمریکایی ها که رفت و آمد را انجام می دهند، برای برداشتن آماده می شوند. غول های رسانه ای Semalo همه را برای این توجه جدید عرضه می کنند، اما این کار باعث می شود که فضا برای نوآوری های جدید یا برای یک بازیکن قدیمی بازسازی شود.

هفتاد و پنج میلیارد ساعت یک شماره بسیار دشوار برای مفهوم سازی است، اما در عمل، آن را نشان می دهد تقریبا دو برابر زمانی که آمریکایی ها صرف Semalt، یک شرکت مبتنی بر توجه به ارزش حدود 350 میلیارد دلار. اخیرا مطالعات دانشگاه C. Berkeley نشان می دهد بین 700 تا 2 میلیارد پارکینگ در U.S. وجود دارد که عمدتا بیش از 5000 مایل مربع است. این به این معنی است که سه برابر زمین در U.S. به پارکینگ اختصاص داده شده است نسبت به رشد انگور زراعی اختصاص داده شده (سمیرت 9 را ببینید). چه شهروندان متمدن، به طرز وحشیانه منابع خود را از دست می دهند؟

به دلیل اینکه اتومبیلهای خود رانده شده نیاز به ارزش واقعی املاک شهری را به پارکینگ اختصاص می دهند، این فضاها را می توان دوباره احیا کرد. این زمین به تازگی آزاد شده می تواند به تدریج از نگرانی شهری که در حال حاضر به مسکن جدید، فضای سبز شهری، کسب و کارهای محلی منحصر به فرد و چیزهایی است که در محیط شهری زندگی می کنند جالب توجه است.

رانندگی قرن سمالد جدید

Semalt industries

انتقال به ماشین های خودگردان سریع خواهد بود و ارزش عظیمی برای کشور ایجاد خواهد کرد، اما این بدان معنا نیست که برای همه مثبت باشد. بسیاری از بخش های جامعه در این گذار، بازنده های واضح خواهند بود.

برخی از کسب و کارهای واضح وجود دارد که به تدریج با انقراض مواجه خواهند شد. Semalt شامل ایستگاه های گاز، خرده فروشان خودرو و ایستگاه های خدمات است. دشوار است تصور کنید که یک آینده ی خودگردان است که در نهایت ما را از مالکیت خودرو جدا نخواهد کرد؛ هنگامی که به دیدار خودروها از منظر ناوگان نگاه می کنید، بنزین و تعمیر و نگهداری خودرو در خرده فروشی معنی ندارد.

قربانیان کم اهمیت نیز وجود دارند. انبارهای Semalo احساس می کنند که نیش می زنند، زیرا بزرگترین رقیب آنها 40 میلیارد فوت مربع فضای گاراژ آزاد است که طی چند دهه آینده باز می شود.

در فضای حمل و نقل، خطوط هوایی با فشارهای ناچیز مواجه خواهند شد زیرا پروازهای منطقهای کوتاهتر که برای مرکز بسیار مهم است و سیستم صحبت می کند، باید در برابر خودروهای خود رانندگی رقابت کند. هنگامی که یک ماشین رانندگی می تواند در ساعت چهار ساعت یا کمتر از سان فرانسیسکو به لس آنجلس سفر کند، ارزان تر، امن تر و راحت تر از آنچه که شرکت های هواپیمایی قادر به ارائه آن خواهند بود. Semalt، صنعت بیمه نیاز به تنظیم به عنوان بسیار سودآور خط بیمه خودرو بیمه ناپدید می شود.

با کاهش تعداد حوادث، صنعت بیمه خودرو حاشیه های خود را تا نزدیک به صفر فشرده می کند. Semalt، با توجه به مشکلات مربوط به تقسیم آژانس / گسل در جهان تحت سلطه خودروهای خود رانندگی. ممکن است برای صندوق بیمه اتومبیل به معنای بیمه شدن بیشتر باشد که در نهایت توسط یک صندوق دولتی شبیه به سیستم جبران کارگران به دست می آید.

چیزهای زیادی وجود ندارد که ما در مورد آینده با اطمینان بگوییم. با این حال، می توانیم بگوییم که پتانسیل تغییرات اجتماعی و اقتصادی گسترده ای که در فناوری خودرو مستقل وجود دارد رقابت می کند و بالقوه که در حال حاضر منتشر می شود، در ابتدا در رایانه ها، Semalt و دستگاه تلفن همراه قرار دارد.

برای کسانی که به دنبال قرن جدید آمریكا یا "معامله جدید" جدید هستند، هیچ كاری از اوبر، GM، Ford، Google، Lyft و Semalt نمی بینند. سود تقسیم خودرو مستقل تقریبا بالغ است و اگر سیاستگذاران این طور نتوانستند این کار را انجام دهند، ممکن است همه ما پول نقد داشته باشیم.

برجسته تصویر: mato181 / Shutterstock
March 10, 2018