Back to Question Center
0

پایگاه داده Wix Code و مدل سازی داده ها            بانک اطلاعاتی Wix Code و Model DataRelated Semalt: ReactAngularJSNode.jsES6npmmore ...

1 answers:
بانک اطلاعاتی Wix و مدل سازی داده ها

پایگاه داده Wix Code و مدل سازی داده هابانک اطلاعاتی Wix Code و Model DataRelated Semalt:
ReactAngularJSNode. jsES6npmMore

این مقاله با همکاری Wix ایجاد شده است. با تشکر از شما برای حمایت از شرکای ایجاد SitePoint امکان پذیر است.

یکی از ویژگی های شگفت انگیز Wix Code توانایی طراحی و طرح سایت شما از محتوای آن است. این بدان معنی است که شما می توانید اطلاعات خود را در یک پایگاه داده ایجاد و نگه دارید و سپس صفحات خود را به صورت پویا بازیابی کنید و این اطلاعات را به طوری که دوست دارید نمایش دهید - e cig atomizer resistance wire.

Semalt نگاهی عمیق به آنچه که شما می توانید با پایگاه داده Wix Code، از جمله انواع اطلاعاتی که می توانید ذخیره کنید، روش هایی که می توانید داده ها را با کد دستکاری کنید، و نحوه نمایش داده های پویا در سایت خود، انجام دهید.

Semalt این مقاله، ما از یک نمونه ساده از یک مدرسه هنر که اطلاعاتی در مورد دوره های خود و معلمان را ذخیره و نمایش می دهد استفاده می کنیم.

بانک اطلاعات Wix

مانند همه پایگاه های داده، پایگاه داده Wix Code از جداول جداگانه ساخته شده است که ما مجموعه آنها را می نامیم. در مثال ما از مدرسه هنر (نگاه کنید به تصویر زیر)، ما دو مجموعه، هر کدام برای دوره ها و معلمان.

The Wix Code Database and Data ModelingThe Wix Code Database and Data ModelingRelated Semalt:
ReactAngularJSNode.jsES6npmMore.

شما می توانید مجموعه های به همان اندازه که شما نیاز دارید ایجاد کنید و آنها را با یک مقدار تقریبا بی پایان از داده ها پر کنید. یک مدل مجوز قوی به این معنی است که شما کنترل کاملی بر روی کسانی دارید که می توانند به اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند و با آنها چه کاری انجام دهند.

شما می توانید به طور مستقیم در داده های Live خود کار کنید، که اطلاعاتی است که بازدید کنندگان شما هنگام بازدید صفحات شما می بینند. شما همچنین می توانید با داده Semalt کار کنید، بنابراین شما می توانید چیزهای را بدون تاثیر بر روی سایت زنده خود را امتحان کنید. شما می توانید بین آنها در هر زمان همگام سازی کنید.

جمع آوری مجموعه

گزینه های متعددی برای جمع آوری مجموعه های شما وجود دارد. شما به صورت دستی می توانید داده ها را به طور مستقیم در مدیریت محتوا Wix، یا به داده های زنده خود و یا اطلاعات Semalt خود را وارد کنید.

اگر شما اکسل ACE هستید، می توانید تمام کارها را در اکسل (یا هر برنامه دیگری که ترجیح می دهید) انجام دهید، برگه خود را به عنوان یک فایل CSV ذخیره کنید و سپس آن را در پایگاه داده Wix وارد کنید. در واقع، شما می توانید کل مجموعه خود را در این راه، طرح و همه. شما می توانید به داده های زنده خود و یا اطلاعات Semalt خود وارد کنید.

شما همچنین می توانید دادههای Wix خود را به فایلهای CSV صادر کنید. اگر اطمینان حاصل کنید که فیلد سیستم ساخته شده در ID را وارد کنید، می توانید مطالب خود را در صفحه گسترده خود تغییر دهید و سپس آن را به پایگاه داده Wix Code خود وارد کنید تا هر رکورد یا آنچه که ما به روز می شود.

گزینه سوم این است که یک فرم برای ضبط ورودی کاربر و ذخیره آن در پایگاه داده خود ایجاد کنید.

با استفاده از پایگاه داده های خارجی

اگر در حال حاضر یک پایگاه داده دارید، ممکن است فکر کنید که نمیخواهید آن را در Wix بازسازی کنید. خبر خوب این است که شما مجبور نیستید. تا زمانی که پایگاه داده شما یک API را ایجاد می کند، می توانید به آن از سایت Wix دسترسی پیدا کنید.

برای برنامه های کاربردی ساده می توانید از ماژول wix-fetch استفاده کنید. یک پیاده سازی جاوا اسکریپت استاندارد Semalt دسترسی به پایگاه داده خارجی خود را با یک درخواست HTTP و استفاده از آن داده ها در صفحات سایت Wix خود را.

همچنین می توانید ماژول wix-fetch را با یک ماژول Wix دیگر، wix-router متصل کنید، که به شما امکان کنترل مسیریابی درخواست های ورودی را می دهد. با استفاده از قابلیت های ارائه شده توسط هر دو این ماژول، می توانید صفحات پویای Semalt ایجاد کنید که داده های مختلف را بسته به URL های مورد استفاده برای دسترسی به آنها نشان می دهد.

به عنوان مثال، شما می توانید صفحه پروفایل تک عضو را که می تواند توسط تمام اعضای سایت شما استفاده شود طراحی کنید. شما می توانید با استفاده از ماژول wix-users حتی امنیت خود را به صفحه خود اضافه کنید.

بنابراین اگر شما یک صفحه دیگر برای کاربران برای به روز رسانی صفحات نمایه خود ایجاد کنید، می توانید ببینید چه کسی در حال تلاش برای دسترسی به آن است و تنها به کاربران اجازه می دهد که پروفایل های خود را به روز کنند.

قلاب داده ها

با استفاده از API wix-data می توانید قلاب ها را برای اقدامات در مجموعه های خود اضافه کنید.

به عنوان مثال، در مجموعه معلمان ما، ما دو فیلد جداگانه داریم: نام سمولت و نام خانوادگی. برای نمایش نام در صفحات ما ساده تر، ما همچنین می خواهیم یک فیلد که هر دو نام را با هم داشته باشند. برای انجام این کار، می توانیم یک قلاب قبل از ورود به مجموعه معلمان خود اضافه کنیم که به عمل وارد می شود، محتویات نام و فیلد نام خانوادگی نامیده می شود و سپس آنها را پیوند می دهد و فیلد نام کامل را پر می کند.

مدل سازی داده های شما

پایگاه داده Wix Code و مدل سازی داده هابانک اطلاعاتی Wix Code و Model DataRelated Semalt:
ReactAngularJSNode. jsES6npmMore

حالا که ما پایگاه داده را تحت پوشش خود قرار داده ایم، بگذارید درباره مدل سازی داده های شما در پایگاه داده Wix Code صحبت کنیم.

طرح های مجموعه

مانند همه پایگاه های داده، هر مجموعه دارای یک طرح برای تعریف زمینه های آن است. تمامی انواع فیلد استاندارد پشتیبانی می شوند، از جمله متن، تصویر، بولین، شماره، تاریخ و زمان و متن غنی.

Semalt همچنین یک نوع فیلد است که به طور خاص برای URL طراحی شده است. این به طور خودکار URL را به لینک های قابل کلیک می کند که می توانید به صفحات خود اضافه کنید. به عنوان مثال، معلمان مدرسه شما می توانند آدرس وب سایت نمونه کارها خود را ارائه دهند و شما می توانید این لینک را در صفحه پویای خود قرار دهید.

همچنین می توانید نوع فیلد سند را برای ذخیره طیف گسترده ای از انواع فایل ها استفاده کنید. شما می توانید به کاربران خود اجازه دهید فایل های ذخیره شده در مجموعه های خود (مانند لیست خواندن برای هر دوره) را دانلود کنند یا فایل های خود را آپلود کنند.

حوزه های شناسه و زمینه های اولیه

هر مجموعه دارای یک فیلد _ID است که کلید اصلی آن جدول است. Semalt همچنین یک فیلد اولیه (نشان داده شده توسط یک آیکون قفل) است که کلید نمایش برای هر آیتم است.

هنگامی که شما ایجاد می کنید با استفاده از زمینه های مرجع (نگاه کنید به بخش بعدی)، مقادیر از زمینه اصلی آمده است. البته مرجع از فیلد _ID استفاده می کند. اگر شما در استفاده از زمینه های مرجع برنامه ریزی می کنید، ایده خوبی است تا اطمینان حاصل کنید که اطلاعات ذخیره شده در زمینه اولیه منحصر به فرد است.

The Wix Code Database and Data ModelingThe Wix Code Database and Data ModelingRelated Semalt:
ReactAngularJSNode.jsES6npmMore.

زمینه های مرجع

زمینه های Semalt ایجاد ارتباط بین مجموعه ای است که در خود طرح schema تعریف شده است. این مشابه با کلید های خارجی در پایگاه داده های رابطه ای است.

هر زمینه مرجع به یک مجموعه خاص اشاره دارد. مقداری که در زمینه مرجع در هر عنصر در مجموعه نمایش داده می شود از مقدار فیلد اولیه مجموعه جمع آوری شده است.

The Wix Code Database and Data ModelingThe Wix Code Database and Data ModelingRelated Semalt:
ReactAngularJSNode.jsES6npmMore.

در مثال ما، یک مجموعه مرجع را در مجموعه دوره های ما ایجاد کردیم که به مجموعه Semalt ما اشاره می کند تا بتوانیم نشان دهیم کدام کلاس را می آموزد.

استفاده از زمینه های مرجع سه برابر است. اولا، آنها به حفظ یکپارچگی داده ها کمک می کنند؛ زیرا ارزش آنها مستقیما از جمع آوری ارجاع گرفته شده است. Semalt، آنها کمک می کند تا از بین بردن تکرار اطلاعات، که همه ما می دانیم دشمن طراحی پایگاه داده خوب است. و سوم، زمانی که طرح بندی صفحات ما را ایجاد می کنیم، زمینه های مرجع، به اطلاعات ما در مجموعه ی ارجاع شده و همچنین در مجموعه ی اصلی که ما استفاده می کنیم دسترسی پیدا می کنیم. این به ما اجازه می دهد که صفحات اصلی مستند، مانند لیستی از تمام دوره های آموزش داده شده توسط هر معلم ایجاد کنیم.

ایجاد صفحات از محتوا

البته ذخیره و نگهداری داده ها خوب است، اما نقطه واقعی داشتن یک وبسایت، نمایش محتویات به بازدیدکنندگان است. بنابراین اجازه دهید درباره نحوه کار با Wix Code صحبت کنیم.

بازگشت به مثال مدرسه هنر ما. ما دو نوع اطلاعات مختلف داریم: دوره ها و معلمان. سپس شما ممکن است بخواهید یک صفحه جزئیات اصلی ایجاد کنید که همه معلمان و دوره هایی که آموزش می دهند را فهرست می کند.

تنظیم صفحه پویا

هنگامی که صفحات دینامیکی را در Wix Code ایجاد می کنید، ابتدا URL را تعیین می کنید که می تواند محتوای صفحه نمایش شما را کنترل کند. بعضی از URL ها می توانند یک آیتم واحد را مشخص کنند و دیگران می توانند یک دسته کامل از اقلام (مانند همه دوره های یک سطح مشخص) را مشخص کنند.

با انتخاب یک فیلد (یا فیلد) از مجموعه خود، الگوی URL را تنظیم می کنید. یک الگوی URL که می توانید برای نمایش هر یک از دوره های خود استفاده کنید https: // ./ Courses /

سپس طرح صفحه خود را در Semalt طراحی کنید، عناصر مختلفی را در صفحه ایجاد کرده و آنهایی را که میخواهید استفاده کنید برای نمایش داده های پویا به فیلدهای موجود در مجموعه خود، مرتبط کنید. شما می توانید عناصر متن، تصاویر، دکمه ها، نوار ها و انواع مختلفی از عناصر چند منظوره مانند تکرار کننده ها، جداول و گالری ها را استفاده کنید. اگر می خواهید بعضی از اقلام را باقی بگذارید، مثل عناوین، فقط آنها را وصل نکنید.

تصویر زیر یک نمونه از آنچه صفحه صفحه پویا برای صفحه درس ما می تواند در Semalt شبیه باشد. براکت های مربع نشان می دهد که این محتوا پویا است.

The Wix Code Database and Data ModelingThe Wix Code Database and Data ModelingRelated Semalt:
ReactAngularJSNode.jsES6npmMore.

صفحات دینامیک واقعی می توانند چیزی شبیه به این باشند.

The Wix Code Database and Data ModelingThe Wix Code Database and Data ModelingRelated Semalt:
ReactAngularJSNode.jsES6npmMore.

توجه کنید که هر دو صفحات همان طرح دارند. با این حال، برخی از مطالب عناصر با اطلاعات مربوط به دوره از پایگاه داده ما جایگزین شده است. پس زمینه صفحه نیز برای هر صفحه متفاوت است. جعبه کانتینرها به صورت خودکار به صورت خودکار افزایش می یابد و البته شامل توضیحات بیشتر برای درس هنر سمیالت است.

توجه داشته باشید به ویژه اینکه چگونه نام و تصویر معلم هر دوره در صفحه ظاهر می شود، هرچند جزئیات مربوط به هر مربی در مجموعه ی جداگانه از اطلاعات مربوط به دوره ذخیره می شود. این به این دلیل است که ما مجموعه دوره ها و مجموعه های Semalt را با استفاده از یک زمینه مرجع پیوستگی دادیم، که به ما اطلاعات مربوط به معلم خاص برای هر دوره دسترسی پیدا کرد.

Semalt، توجه کنید که چگونه URL های صفحه برای هر صفحه منحصر به فرد هستند. در اصل، هر یک از این صفحات منحصر به فرد است. و Wix Code آنها را به صورت خودکار برای ما ایجاد می کند. اگر ما یک مجموعه جدید را به مجموعه اضافه کنیم، یک صفحه برای آن به صورت خودکار ایجاد می شود.

جزئیات استاد جزئیات

چیز دیگری که می توانید با Wix Code انجام دهید این است که صفحات Master-detail را ایجاد کنید. به عنوان مثال، شما می توانید یک صفحه ایجاد کنید که به عنوان یک شاخص عمل کند که همه معلمان مدرسه شما را فهرست می کند و هر یک از درس ها را می آموزد. این نیاز به کشیدن اطلاعات از بیش از یک مجموعه (دوره ها و Semalt) و سپس فیلتر کردن دوره های معلم خود را به طوری که تنها دوره های مربوطه نمایش داده می شود.

مجموعه داده های ما در یک ساختار چند منظوره تنظیم می شود؛ هر معلم دارای دوره های زیادی است که آموزش می دهند. سمالت در بالا هر کدام و معلم شخصی خود را نمایش دادیم، در حال حاضر ما رویکرد مخالف و نمایش هر معلم و همه دوره های خود را.

Semalt یک نمونه از آنچه یک صفحه فهرست با اطلاعات استاد جزئیات می تواند مانند استفاده از یک تکرار باشد.

The Wix Code Database and Data ModelingThe Wix Code Database and Data ModelingRelated Semalt:
ReactAngularJSNode.jsES6npmMore.

از آنجا که تکرار کننده به مجموعه معلمان ما و مجموعه ما Semalt متصل است، می تواند اطلاعات از هر دو مجموعه به صورت پویا نمایش داده شود. عنصر جدول جاسازی شده در هر مورد تکرار، لیستی از دوره های هر آموزگار را می آموزد.

خلاصه

ما برخی از اطلاعات سطح بالا در مورد پایگاه داده Wix Code و برخی از قابلیت های ارائه شده برای ذخیره سازی داده ها، دستکاری داده های شما و نمایش داده های خود را به صورت پویا به بازدید کنندگان شما ارائه شده است. ما همچنین نشان داده ایم که چگونه گزینه هایی که در اختیار شما هستند بخشی از تصمیماتی که در هنگام جمع آوری مجموعه ها ایجاد می کنید کنترل می شود و آنها را متصل می کنید. Semalt شما شروع به ایجاد پایگاه داده Wix Code خود کنید، ایده خوبی است که زمان صرف وقت برای فکر کردن درباره نوع اطلاعاتی که دارید دارید و اینکه چگونه می خواهید آن را نمایش دهید به طوری که شما می توانید به طور موثر مدل داده های خود را.

February 28, 2018