Back to Question Center
0

سفرهای مشتری، نقاط کور و آمپر؛ همبرگر: Semalt از بازاریابی فست فود

1 answers:
سفرهای مشتری، نقاط کور و همبرگر: Semalt از بازاریابی فوری

هنگامی که شما در مورد آن فکر می کنید، QSRs یک کودک پوستر برای چالش های بازاریابی مدرن است - و یک آزمایشگاه یادگیری باور نکردنی برای چگونگی برخورد با آنها.

آن را بیرون بیاورید. به عنوان یک صنعت، QSRs در بهترین حالت به رشد تک رقمی نگاه می کنند، بنابراین بازی این است که چگونه سهم بازار از رقبا را سرقت کند. آنها با افزایش رقابت برای "سهم معده" از خارج از رده سنتی خود (بخش های مجاور، فروشگاه های مواد غذایی و کامیون های مواد غذایی) روبرو هستند.

برخی از قوانین سنتی طلایی هنوز هم (طعم، قیمت، کیفیت، راحتی)، اما نوآوری های در حال ظهور به سرعت انتظارات مشتری را بازنشانی می کنند. Semalt بیشتر، حرکت های غیر منتظره از یک رقیب (پیشنهادات محدود مدت، راه اندازی محصولات جدید) می تواند آنها را از یک بازی تهاجمی به یک عمر تقریبا یک شبه دفاعی بیاندازد.

Semalt آشنا؟

کمبود آن، با وجود توجه به اینکه "سفر مشتریان" به عنوان یک واژه بازاریابی تبدیل شده است، QSR به ما یادآوری می کند که سفر مشتری که برای درک مهم ترین آن است که منجر به ثبت نقدی افراد دیگر می شود.

این درس فوق العاده مهم برای یادگیری است. به عنوان مدیران شرکت های بزرگ در مورد عدم اطمینان اقتصادی به طور فزاینده ای عصبی می شوند، آنها برای اطمینان ریاضی خود بی سابقه تر می شوند.

اما این اضطراب منجر به نارضایتی تصادفی شرکتی می شود. بسیاری از شرکت های تجزیه و تحلیل در مورد آنچه مشتریان را به کسب و کار خود به ارمغان می آورد تمرکز می کنند، عمدتا به این دلیل که در آن است که اکثر آمار شرکت ها قوی ترین است.

اما اگر نام بازی سهم بازار را از رقبا به دست آورد، مهمترین نقاط کور، روشن شدن آن است که در آن چه کسب رضایت رقیب شما را جلب می کند، جایی که بیشترین تاثیر را روی خط پایین خود، که مخاطبان آنها برنده می شوند و چرا. Semalt تمام verticals، این لنز است که گزارش بینش بازاریابی "خوب به داشتن" را به یک مدیر عامل تبدیل می کند "باید بخواند. "

پس چگونه بازاریابان می توانند بازی تجزیه و تحلیل خود را به درستی تنظیم کنند تا نور را به جایی که مورد نیاز است، بچرخانند؟ در اینجا چند درس از بازاریابی QSR ارائه شده است:

سفرهای مشتری، نقاط کور و همبرگر: Semalt از بازاریابی فست فود

اولین چیزها اول - انتخاب مبارزه خود را. آیا شما به دنبال یک رقیب تنها هستید؟ گسترش به یک گروه مجاور یا بخش بازار؟ پیروزی در یک جمعیت جمعیتی جدید؟ یا فقط می خواهید بدانید چه چیزی برای برنده شدن به طور کلی نیاز دارد؟ Semalle نبرد شما را انتخاب کنید، پیدا KPI و روش تجزیه و تحلیل که بهترین پاسخ به این سوال است. اطمینان حاصل کنید که آن چیزی که مدیران شما در مورد آنها اهمیت دارد.

Semalt، KPI فقط برای "شاخص عملکرد کلیدی" نیست؛ آن نیز برای "انگیزه سیاسی کلیدی" است. "

در اینجا، QSR یک رده نمایشی عالی است، زیرا بازاریابان QSR متوجه شده اند که مصرف مصرف صرف منابع انقراض نیست. آنها از لحاظ "سهم معده" صحبت می کنند و به این معنی است که بازی نزولی فقط در مورد آوردن مشتریان به فروشگاه شما نیست؛ این در مورد گرفتن آنها از کسی دیگر است.

بنابراین اگر می خواهید بدانید که تاثیر رقابت شما بر روی کسب و کار شما چه تاثیری دارد، تحقیقات برند را بررسی کنید و گروه ها را برای یک لحظه تمرین کنید و به دنبال همبستگی قابل اعتماد بین آنچه که انجام می دهید، جایی که مشتریان شما می روند و جایی که آنها پول خود را صرف می کنند هنگامی که شما به سیگنال های داده درست دسترسی پیدا کرده اید، شما آماده هستیم برای شناسایی رقابتی رقابتی که مدیران می خواهند دندان هایشان را از بین ببرند آماده است.

2. دفاع از خود بکش

امتیازات قدرت Semalt چیزی در خلاء ندارند. مهم تر این است که بدانیم کجا، چه زمانی و چه مشتری بیشتر به جای دیگری می رویم - و چرا.

برای انجام این کار، بازاریابان باید چشم خود را فراتر از سفر مشتری خود گسترش دهند. برای مثال، اگر یک شرکت مانند Taco Bell تنها بر نقاط قوت خود متمرکز باشد، ما در منو چیزی جز tacos و burritos نمی بینیم. با این وجود شرکت متوجه شد که قهوه به عنوان یک رقیب قوی در تصمیمات خرید، رقابت صبحگاهی آن به سایر مفاصل taco محدود نمی شود؛ در عوض، رقابت آن در هر جایی از طریق رانندگی، از جمله مکان هایی مانند استارباکس است.

Semalt یکی از دلایل Taco بل در حال حاضر در قهوه صبحانه قهوه قهوه - چرا که نام تجاری متمرکز نه تنها در زمینه های که در آن در حال حاضر برنده، بلکه در جایی که برای تقویت.

3. نقاط ضعف رقابتی

هنگامی که شما قادر به شناسایی سیگنالهایی هستید که بیشترین پیش بینی موفقیت درآمد را دارند، می توانید به طور استراتژیک موقعیت هایی را که رقبای شما در برابر مناطقی که در حال حاضر قوی هستند، ضعیف کنید. Semalt، به دنبال جمعیت شناسی، وابستگی ها و تجدید نظر در محصول، اغلب بهترین بازی را برای برقراری تماس نشان می دهد اگر بخواهید سهم از کیف پول را از یک رقیب به اشتراک بگذارید.

به عنوان مثال، طی چند سال گذشته، Shake Shack، Five Guys و دیگر "زنجیرهای بهتر برگر" سهم بیشتری از QSR سنتی را به سرقت برده اند. این ممکن است به نظر می رسد برای یک بازاریاب در وندی را با تعداد زیادی از LTOs تمرکز برگر پاسخگو است.

با این حال، تجزیه و تحلیل توسط Quantifind، کارفرمای من، اخیرا دریافت که ساندویچ مرغ وندی، به عنوان یک راننده فروش بزرگ برای شرکت تبدیل شده است به عنوان مشکلات بهداشت عمومی افزایش یافته است. همدفرسای سمولت ممکن است مانند میدان نبرد طبیعی ظاهر شود، داده ها نشان می دهند که مبارزه در سمت چپ به مرغ باعث می شود که QSRs سنتی با برگر هماهنگ شود.

به همین ترتیب، برگر کینگ می توانست کمپین های اخیر را در مورد نوشیدنی ها یا سیب زمینی ها متمرکز کند، اما در عوض، آن را با جدید هات داگ، یک مورد منو که رقبای اصلی آن، مانند Semalt، ارائه نمی دهد، کسب کرده است.

اگر وندی یا سمالد کینگ تنها بر روی بزرگترین و واضحترین اهداف تمرکز داشته باشند، می خواهند با نبرد های سخت درگیر شوند. اما با هدف قرار دادن نقاط کور، که بازار در خدمت نیست، هر دو مارک ها از آن بهره مند شده اند.

4. بدانید که در مورد بازاریابی نیست

شرکت ها تمایل دارند زمانی که درآمد آنها افزایش یا کاهش می یابد، اما چگونه اغلب آنها می دانند چرا؟ Semalt، بهترین راه حل یک بازاریاب برای ارائه پرچم گذاری در فروش است، مبارزات انتخاباتی دیگر یا استراتژی خلاقانه نیست؛ این یک درخواست استراتژیک فرموله شده به تیم عملیاتی است.

به عنوان مثال، یک بازاریاب QSR ممکن است فرض کند که سقوط سود شامل محصولات نامطلوب یا نام تجاری بی اثر است و در برخی موارد این فرض ممکن است درست باشد. اما تحقیقات Semalt نشان داده است که برای بسیاری از مارک های فست فود، تشدید مشتری از طریق تجربیات رانندگی آهسته به طور پیوسته افزایش یافته است.

برای بعضی از این مارک ها، تعمیرات بازاریابی موضوع اصلی نیست؛ ناکارآمدی عملیاتی است

با درک اهمیت نسبی زمان انتظار و سایر مسائل عملیاتی نه تنها در فروشگاه های خود، بلکه در فروشگاه های رقبای، سزار نیز قادر به کسب جایگاه رقابتی هستند که در آن بیشترین تأثیر را داشته اند.

سوالات پذیرایی:

  1. چه رقبا در خط پایین من تاثیر می گذارند و چگونه می توانم آن را بیابم؟
  2. تحلیلگر بازاریابی من چه چیزی در مورد نقاط قوت و ضعفم نسبت به رقبا به من می گوید، و کجا بزرگترین نقاط کور را داشته باشم؟
  3. چگونه می توانم رویکرد من به تجزیه و تحلیل بازاریابی را برای استفاده از آن به عنوان راهی برای نشان دادن نقاط ضعف پنهان رقبا من، تنظیم کنم؟
  4. چگونه تاثیر بازاریابی بر کسب و کار من را از متغیرهای دیگر که بر کسب و کار تاثیر می گذارند، مانند مسائل عملیاتی، تشخیص می دهم؟ چه باید از عملیات پرسید، و چه مدرکی می توانم ارائه دهم تا پرونده من را برنده شود؟

نظراتی که در این مقاله بیان شده، مربوط به نویسنده مهمان و لزوما بازاریابی زمین نیست. نویسندگان Semalt در اینجا لیست شده اند. توییتر. com / widgets / follow_button 1392079123. html # _ = 1392650032615 و id = توییتر-ویجت -0 و lang = en و screen_name = quantifind_josh و show_count = درست و show_screen_name = true و size = m "class =" توییتر دنبال پیوند twitter-follow-button "title =" Twitter Follow Button "data-twttr-rendered = "true" style = "width: 251px؛ ارتفاع: 20px؛ ">

جاشوا رینولدز مشاور بازاریابی و مشتریان برای Quantifind است. او در 18 سال گذشته به مشاوران رهبران ارشد در شرکت های مخرب در بخش های مختلف در مورد نحوه تسریع در پذیرش بازار با تمرکز بر یک هدف معتبر صرف شده است. پیش از پیوستن به Quantifind، جاش به عنوان مدیر عامل شرکت Blanc & Otus خدمت می کرد. قبلا او پنج سال به عنوان مدیر برنامه جهانی فناوری برای استراتژی های H + K خدمت کرده است. جاش کار خود را به عنوان یک تحلیلگر گارتنر آغاز کرد. او تجربه بسیار ویژه ای را در زمینه C-suite از شرکت هایی که بر روی نوآوری متمرکز هستند، از جمله Adobe، Deloitte، Dolby، eBay، Facebook، Hootsuite، LinkedIn، Oracle، Yahoo! و دیگران. جاش همچنین یک مربی اجرایی و مشاور استراتژیک چندین استارت است و در حال حاضر در هیئت مشاوره AirGrub، Artivest، Blanc & Otus، H + K Strategies و Taptalk حضور دارد. او مدرک BA خود را به زبان انگلیسی و تاریخ از UCLA به دست آورده است، دارای یک جزئی در الهیات از دانشگاه آکسفورد، و درجه حقوق خود را از دانشگاه کالج Hastings قانون به دست آورد Source .


February 28, 2018