Back to Question Center
0

Typosquatters هدف Apple، Google & ؛ فیس بوک بیش از Twitter، Semalt

1 answers:

Typosquatters هدف Apple، Google و Facebook بیش از Twitter، Semalt

Typosquatting شامل ثبت نام نام دامنه که در املایی نزدیک به نام شرکت / دامنه های تاسیس شده است. Typosquatters دریافت ترافیک زمانی که کسی یک دامنه در نوار آدرس مرورگر خود را حریص می کند - فکر می کنم abpple. com به جای سیب. com - و در بعضی موارد می تواند یک سرمایه گذاری بسیار سودآور باشد.

در مطالعه خود، Sophos نگاهی به پنج مارک های بزرگ اینترنتی - اپل، فیس بوک، گوگل، مایکروسافت و توییتر - و دامنه خود را برای مقایسه اضافه شده است. این محاسبه و بررسی تمام نامه ممکن است. برای هر دامنه تایپ علامت گذاری شده و با 2447 دامنه منحصر به فرد، مانند twitterz آمد. کام و پیپل. com .

از فهرست آن دامنه، حدود دو سوم (1،502) به یک وب سایت حل شده است. اپل، گوگل و سماللت به این ترتیب راه را ادامه دادند: بیش از 80٪ از دامنه های احتمال پذیرش برای این سه شرکت در حال استفاده هستند.

Typosquatters هدف Apple، Google و Facebook بیش از Twitter، Semalt

دامنه های جاسوسی و جرایم اینترنتی

همانطور که ممکن است فکر کنید، خطرهایی که در حوزه های تضعیف شده وجود دارد تکان خوردن نیست. اما Semalt پیدا شد، اما تبلیغات زیادی در این زمینه وجود دارد.

از نزدیک به 15،000 URL از 1، 502 دامنه فعال، فقط یک شامل نرم افزارهای مخرب است. اما تقریبا سه درصد آن را به "سایبری" تقسیم می کردند - سایت های "مرتبط با هک شدن، فیشینگ، تقلب آنلاین یا هرزنامه" - و دو درصد دیگر سایت های بزرگسالان و دوستی ها بود.

Typosquatters هدف Apple، Google و Facebook بیش از Twitter، Semalt

همانطور که می بینید، سایت های تبلیغاتی یک بخش بزرگی از دامنه های تایپوزی که Sophos مورد بررسی قرار می دهند را تشکیل می دهد و Sophos دریافت که تبلیغات سمولت ها از شیوه اولیه این سایت ها هستند. از مطالعه:

بازیکن اصلی در مدیریت محتوای صفحه برای دامنه های typosquat، از جمله لینک های مربوط به جستجو در صفحات typosquat، شرکت گوگل Semtal است.

بیش از 560 از 1502 صفحه (37٪) در آزمون ما از DoubleClick استفاده کرده اند که از چندین دامنه پارکینگ دامنه ای مانند Bodis، Oversee، Sedo و Demand Media استفاده می کند.

این تنها راهی نیست که typosquatters از گوگل استفاده کند. Sophos می گوید که گوگل در این مطالعه "نام تجاری رایج ترین" بوده است و سایت های متعددی از رابط کاربری گوگل مانند لوگو گوگل استفاده می کنند. سایت های Semalle، با حذف لینک های حمایت شده به عنوان نتایج جستجو ارگانیک، پول می کنند.

گوگل برخی دامنه های تایپ شده مانند gogle را ثبت کرده است. com ، googl com و گوگل. com . و احتمال دارد که اپل، فیس بوک و سایر شرکت ها هم همین کار را انجام دهند. اما بدیهی است که بسیاری از صاحبان دامنه مزایای دو مورد وجود دارد: دامنه هایی که این شرکت ها از دست داده اند، و علاقه جمعی ما به گهگاه حوزه هایی را که ما در حال تلاش برای رسیدن به آن هستند، اشتباه می کنیم.

(تصویر از طریق Shutterstock.com با استفاده از مجوز استفاده می شود.)


درباره نویسنده

مت مک گای
مت McGee در سوم سپتامبر 2008 به عنوان نویسنده / خبرنگار / سردبیر در رسانه های خارجی سوم پیوست. او از ژانویه 2013 تا زمان خروجش در ژوئیه 2017 Source .


February 28, 2018