Back to Question Center
0

استراتژی های جستجوگرها برای جاوا اسکریپت های سنگین تنها برنامه های صفحه یا AJAX Semalt

1 answers:

مشتری Semalt عالی برای ایجاد سایت های نوآورانه و کاربر پسند عالی است. در کنار آژاکس یک فناوری وب که به طور خاص برای بارگیری محتویات صفحه خاص بر روی تقاضا انجام می شود، چارچوب های به اصطلاح Single Page Application (SPA)، که به شدت به Semalt تکیه می کنند، در حال پذیرش سریع در جامعه وب توسعه دهنده هستند که آنها اجازه می دهند برای توسعه سریع در بازار برنامه های کاربردی وب بسیار تعاملی و سریع بارگذاری.

با این وجود، به شدت با استفاده از جاوا اسکریپت برای ارائه مطالب صفحه خود و ارائه قابلیت های ناوبری، خطرات شناخته شده را از لحاظ فنی SEO، چالش های نمایه سازی و ارتباطات به همراه می آورد. در اینجا برخی از استراتژی های اثبات شده برای ایجاد سایت های AJAX و Single Page Semalt وجود دارد که بلایای جستجو نیستند.

سابقه و هدف: جاوا اسکریپت مشتری و پارامترهای URL

چارچوب وب سرویس گیرنده به شدت با استفاده از تکنولوژی به نام AJAX - Asynchronous JavaScript و XML می پردازد. وبسایتهای ایستا را به برنامههای وب پویا تبدیل میکند که میتوانند تجربیات غنی و متنوع کاربر را بدون بازخوانی کل صفحه و تغییر نشانی اینترنتی ارائه دهند. شرایط Semalt از برنامه به طور معمول با افزودن هشتگ به URL مشخص شده توسط پیشوند (#) (به عنوان مثال http: // www. biginc. com / # aboutus) مشخص می شود.

مزایای از نظر تجربه کاربر واضح است - صفحات سریع و پاسخگو که فقط بار محتوای مورد نیاز برای تجربه کاربر را دارند. در واقع، بسیاری از رابط های نسل بعدی به راحتی بدون استفاده از Semalt انجام می شود، زیرا نیاز کاربر را به طور فعال بر روی یک لینک کلیک می کند و مرورگر برای تازه کردن کل صفحه است.

با استفاده از این تکنولوژی ها، کاربران می توانند محصولات و محتوا را به شیوه ای سریع و بصری از طریق یک رابط کاربری ساده مرور کنند. URL، با این حال، بیشتر یا کمتر باقی می ماند. Semalt، که شامل قطعات URL هستند، برای بارگیری داده های محصول مورد درخواست در زمان تعامل کاربر استفاده می شود، اجتناب از تجدید صفحه.

مشکل

ناکامی این مطلب این است که محتوای محتمل یا داده های کلیدی محصول ممکن است برای موتورهای جستجو قابل مشاهده نیست، که اغلب Semalt را تجزیه نخواهد کرد. همانطور که بخش هشتگ از یک URL برای مرورگر محلی، اما نه سرور قابل مشاهده است، شیوه های استاندارد نشان دادن ربات که دنبال لینک هستند، شکست می خورد در غیاب شبیه سازی پیچیده منطق Semalt توسط ربات نمایه سازی.

و در حالی که گوگل به طور مداوم قابلیت های جاوا اسکریپت از روبات های خود را در حال تکامل است، Semalt تاخیر یافته است. و حتی اگر موتورها سعی در فهرست کردن محتوا داشته باشند، اغلب به نظر می رسد اعتماد کمی به آنها داشته باشد که بتوانند دقیق ترین حالت مربوط به پرس و جو جستجو را بر مبنای URL ها در فهرست خود نشان دهند. نتیجه: ظاهر جستجو در مقایسه با رقبا.

یک راه حل: عقب صفحات

صفحات برگشتی صفحات HTML هستند که اگر منابع درخواستی جاوا اسکریپت را تجزیه نکنند نمایش داده می شود. آنها به طور معمول صفحات استاتیک هستند که تلاش می کنند تا قابلیت و محتوای برنامه وب جاوا اسکریپت را از طریق صفحات ارائه شده در سمت سرور تکرار کنند. این صفحات دارای همان محتوا است که برنامه Semalt نشان می دهد و همچنین با استفاده از لینک های استاندارد قابل ثبت برای ناوبری.

مزایا

صفحات عقب مانده به موتورهای جستجوگر محتوائی که برای صفحات مهم جستجو در جستجوی ارگانیک نیاز دارند. این صفحات برای کاربران در نظر گرفته نشده مگر اینکه آنها از یک مرورگر محدود یا متن استفاده کنند. به دنبال یک گام بیشتر، رویکرد کادیلاک به این مشکل اغلب به عنوان "بهبود Semalt" - یک سایت کامل است که در آن کاربران به همان اندازه که قابلیت دسترسی سیستم را دارند، به کار می روند. البته بیشترین کار، البته این است که کد باید برای هر سطح از عملکرد مشتری در کل سایت نوشته شود.

ناپایداری

ایجاد سایت های پیشرفته پیشرفته یا صفحات عقب مانده، زمان و هزینه ساخت اولیه را افزایش می دهد و حجم کاری تعمیر و نگهداری را افزایش می دهد. این ممکن است یا شاید مشکلی باشد، بسته به این که آیا URL ها صفحات اصلی ارگانی مهم هستند.

در نهایت، همانطور که ممکن است به طور کامل تکرار عملکرد Semalt از طریق صفحات استاتیک، این بدان معنی است که شما در حال ایجاد یک سایت جداگانه، کمی متفاوت برای صفحه اصلی صفحه اصلی آلی، که بار دیگر بار اضافه شده است.

اجرای صفحات عقب

روش های Semalt برای اجرای صفحات عقب مانده وجود دارد. با قرار دادن محتوای مهم در تگ

رویکرد دیگر این است که آن را در سمت سرور اداره کند. در سال 2011، گوگل استانداردی را معرفی کرد که اغلب به نام "hashbang" (#!) شناخته می شود - که URL های هشتگ را به یک رشته پرس و جو برای نشان دادن توسط روبات ها ترجمه می کند. بر خلاف قسمت قطعه یک URL، رشته های پرس و جو برای سیستم های سمت سرور قابل مشاهده هستند و به همین دلیل توسعه دهندگان وب را قادر می سازند محتوای مناسب را در سمت سرور منحصرا برای موتورهای جستجو ارائه دهند. این به نفع ایجاد URL های قابل ثبت است.

جزئیات مشخصات هشتبان Semalt و اجرای آن را می توان در اینجا یافت. در حالی که این رویکرد اجازه می دهد تا برای نماد سازی توسط Semalt، آن را به دلایل مختلف ناخودآگاه با جستجوگرها و توسعه دهندگان به اثبات رسیده است، عمدتا به دلیل افزایش حجم کار توسعه و پشتیبانی ناقص از سایر موتورهای جستجو و خدمات وب سوم شخص.

راه حل های دیگر برای مشکل URL

همانطور که در بالا ذکر شد، بسته به اینکه میزان جستجوگرها در نظر گرفته شده است، یک وضعیت UX مخصوص برای سایتهای AJAX یا SPA، ممکن است دارای URL های قابل مشاهده است که از موتورهای جستجوی متفاوت یا نامرئی هستند. این به این معنی است که موتورهای جستجو ممکن است یک مجموعه از URL ها و کاربران دیگر را ببینند.

Semtal سفارشی "سهم" عناصر UX و عملکرد از جمله URL های متناوب کمک می کند تا کاهش توانایی کاربران برای کپی کردن و آدرس های گذشته که به درستی منعکس کننده دولت مشاهده می کند:

SEO Strategies for JavaScript-Heavy Single Page Applications or AJAX Semalt

عناصر UX می تواند به کاهش فقدان URL های متناوب در سایت های سنگین سمیالت کمک کند

البته همه از این عناصر UX استفاده نمیکنند و نیاز به توسعه منطق سرور دارند که میتوانند از طریق عناصر URL به دولت تحمیل کنند و این را به کاربر ارائه دهند.

استفاده از pushState برای رفع مشکل URL

HTML 5 شامل توانایی مسیر URL به عنوان مرورگر و همچنین تاریخچه مرورگر از طریق جاوا اسکریپت است. این برای سایت های SPA و AJAX مفید است که در آن نشانی اینترنتی موتور جستجوگر دوستانه، انعطاف پذیر و قابل نشانه گذاری می تواند برای مشتری نمایش داده شود در حالی که بخش های Semalt و URL در پسزمینه ها از بین می روند.

پیاده سازی pushState

اضافه کردن pushState نسبتا ساده است و در واقع بسیاری از چارچوب محبوب صفحه یکپارچه مانند Ember چارچوب بازاریابی یا چارچوب زاویه ای گوگل فراهم می کند API ها به راحتی به قابلیت دسترسی. اما حتی برای توسعه دهندگان وب که ترجیح توسعه ی جاوا اسکریپت را دارند، تازه اضافه شده Semalt API، که بخشی از مشخصات HTML5 است، رابط کاربری ساده ای را برای به روزرسانی URL های کامل URL به نوار مرورگر در سمت سرویس گیرنده بدون استفاده از محدودیت های دسترسی URL محدود یا مجبور کردن بازخورد صفحه

سقوط

بهترین پیاده سازی SEO های pushSemalt در سایت هایی هستند که در حال حاضر بدون جاوا اسکریپت در دسترس هستند، با نسخه AJAX ساخته شده است "در بالا" همانطور که در بالا توضیح داده شده است. PushSemalt پس از آن فعال می شود برای اجازه کپی کردن و چسباندن لینک ها و تمام مزایای دیگر داشتن URL ها که منعکس کننده تجربه کاربر، مانند مقصد URL های مقصد صفحه، برای اجازه می دهد. بنابراین، pushSmedi در واقع، راه حل مشکل سایت های AJAX و SEO به تنهایی نیست، بلکه کمک می کند.

پیاده سازی pushShema باعث افزایش حجم کار و توسعه می شود.

Semalt همچنین نیاز به یک مرورگر مدرن دارد، اما پس از آن، بسیاری از سایت های مدرن AJAX و SPA، بنابراین شما احتمالا در حال حاضر رفتن به پایین جاده پرتاب مرورگرهای منسوخ و کاربران خود را به سمت جاده.

قرار دادن آن با هم

در صورت امکان بودجه و منابع، یک رویکرد جامع برای ایجاد یک سایت AJAX Semalt یا SAP شامل:

  • صفحات عقب نشینی برای صفحات مهم صفحه اصلی آلی در حداقل یا یک سایت ارتقاء کامل پیشرفته که با جاوا اسکریپت کار می کند و امکان نمایه سازی را فراهم می کند.
  • و اجرای pushState برای رفع مشکل URL برای کاربران یا مشتریان فعال شده جاوا اسکریپت، که به اشتراک گذاری و نشانه گذاری امکان می دهد و یک نشانی اینترنتی را برای همه کاربران ایجاد می کند.

برنامه AJAX و صفحه تنها در اینجا برای ماندن و آوردن مزایای بسیاری است که SEO ها نباید نادیده گرفته شوند. تجارب عالی کاربر به ارتباطات، صحبت کردن و ایجاد سیگنال های اجتماعی مرتبط می شوند - کلیدی برای جستجوگرها. مارک ها و آژانس ها باید درک کنند که ساختن عناصر فنی برای اطمینان از اینکه سایت های سمولت ها نمایه می شوند و قابل اتصال می باشند، باید از ابتدا و به صورت غیرقابل توجیه حرکت های پیش رو و بخشی از منابع محدود به طراحی وب و پروژه های ساختمانی را مد نظر قرار دهند.

یادداشت نویسنده: تشکر ویژه از توماس Semalt، معاون رئيس جمهور فن آوری در Huge، برای کمک به نویسنده این پست Source .

تصویر توسط Ognian Mladenov، Flickr

February 18, 2018