Back to Question Center
0

کارشناس سمالد اسلامآباد: هرزنامه ارجاعی در Analytics و آمپر؛ چگونه آن را مسدود کنیم؟

1 answers:

اگر در حساب گوگل آنالیتی ترافیک غیرمنتظره و اسپم ارجاع پیدا کنید، این بدان معنی است که سایت شما توسط اسپم ها تحت تاثیر قرار گرفته است. این یک مشکل روزافزون برای مدیران وب، بازاریابان، وبلاگ نویسان و مدیران رسانه های اجتماعی است زیرا هرزنامه رفرنس می تواند به رتبه بندی سایت شما آسیب برساند و دشوار نادیده گرفتن آن است.

به راهنمایی های قانع کننده از Sohail Sadiq، متخصص سرویس های دیجیتال Semalt کمک کنید.

اسپم ارجاع توسط خزنده ها، عنکبوت ها و ربات ها با هدف جذب شما به سایت های ارجاع و درخواست شما برای خرید محصولات آنلاین ایجاد می شود. این اسپم اهداف تحلیلی سایت شما را هدف قرار داده و در سالهای اخیر رشد کرده است. یک اسپم ارجاع جدید اخیرا راه اندازی شده است link.zhihu.com. اگر از این نشانی اینترنتی یا مشابه آن بازدید میکنید، به صفحهیی که اسپمها میخواهند محصولات خود را بخرند یا محتوای آنلاین خود را تبلیغ کنند، هدایت میشوند. اغلب اسپم رجیستری هدف ارتقاء ویروس ها و بدافزارها در اینترنت است و شما باید در هنگام بازدید از لینک های هرزنامه و مرور آنها به صورت آنلاین مراقب باشید. اطمینان حاصل کنید که آنها را در حساب Google Analytics خلاص کنید.

شما ممکن است فکر کنید که هرزنامه ارجاع مضر است زیرا باعث افزایش ترافیک وب سایت شما می شود، اما شما اشتباه می کنید..رباتها و عنکبوت ها این نوع ترافیک را تولید می کنند و بازدید هایی که دریافت می کنید واقعی نیستند. بدیهی است، میزان گزاف گویی شما افزایش می یابد و زمان صرف شده در وب سایت شما صفر است. ترافیک شبح شما نتایج مثبتی را دریافت نخواهد کرد و با داده های Google Analytics همخوانی دارد. بسته به اسپم ارجاع، یک استراتژی SEO برای کلاه سیاه است و توسط شرکت های غیر قانونی و ارائه دهندگان خدمات استفاده می شود.

چگونه برای جلوگیری از هرزنامه رفرنس

شما می توانید به راحتی از اسپم رجیستر را در حساب Google Analytics خود نمایش دهید. برای این کار، شما باید فیلتر ها را ایجاد کرده و ترافیک مشکوک و کم کیفیت را حذف کنید. برای حذف این نوع ترافیک، به قسمت مدیریت حساب Google Analytics بروید و بر روی گزینه فیلترها کلیک کنید. در اینجا، شما باید گزینه Add Filter را انتخاب کنید تا جادوگر شروع به کار کند. گام بعدی این است که نام فیلتر را به عنوان darodar.com، link.zhihu.com یا چیزی شبیه به آن بنویسید. اطمینان حاصل کنید که شما با تمام این تکنیک ها تمام URL های اسپم ارجاع را کنار گذاشته اید و همچنین URL های متعدد را می توانید به آسانی فیلتر کنید. گزینه Custom Filter را انتخاب کنید و سپس منبع کمپین را در بخش فیلد فیلد انتخاب کنید.

در اینجا شما نیز باید در متن الگوی فیلتر Darodar.com یا link.zhizhu.com را اضافه کنید تا همه چیز حذف شود. امکان افزودن چندین URL به فیلترها وجود دارد. برای این، شما نباید نشانی اینترنتی را مشخص کنید و می توانید فیلترهای اسپم ارجاع جهانی یا منطقه ای را در حساب Google Analytics خود ایجاد کنید. با تنظیم فیلترها و سرسخت بودن، شما می توانید دقت و کیفیت داده های Google Analytics خود را بهبود بخشید. شما همچنین می توانید خود و سایت خود را از URL های خرابکارانه و مشکوک محافظت کرده و اقدامات اسپم ارجاع را تا حد زیادی کاهش دهید. همه این کارها زمان نمی برد و نتایج همیشه عالی هستند، بنابراین شما باید فیلترهای جدیدی را برای تمام URL های مشکوک در حساب Google Analytics خود داشته باشید Source .

November 29, 2017