Back to Question Center
0

کارشناس Semalt Islamabad: ترافیک ارجاع Darodar در آمار گوگل تجزیه و تحلیل

1 answers:

در دسامبر 2013 یک وب سایت فانتوم جدید که خود را به عنوان دارودر شناسایی کرد، باعث تحریک توسعه دهندگان وب در سراسر اینترنت شد. بسیاری از توسعه دهندگان این ربات را در گزارش های گوگل آنالیت خود در زیر بخش ترافیک رجیستر پیدا کردند. با ظاهر شدن در آنجا، بر روی داده های GA شما تأثیر می گذارد، زیرا باعث می شود که وب سایت شما در ترافیک افزایش یابد - management of stored grain with aeration. این تنها مشکل نیست که دارودار ارائه می دهد. واقعیت این است که یک وب سایت مشکوک به اطلاعات شما آسیب می زند، به همان اندازه هم مخالف است.

Sohail Sadiq، یکی از متخصصان پیشرو در Semalt ، در اینجا برخی از اقدامات مفید در این زمینه را ارائه می دهد.

چگونه Darodar آمار وب سایت شما را خراب می کند

ترافیک ارجاع دهنده Darodar که در تجزیه و تحلیل وب شما مشاهده می کنید، ترافیک واقعی نیست. خزنده آنها فقط در هنگام جمع آوری داده های وب سایت خود را به سایت شما می رساند (دلایل آنها برای جمع آوری داده های وب از سوء ظن). دخالت Darodar منفی تاثیر می گذارد آمار وب سایت شما درگیر شدن و تبدیل. این به این دلیل است که به تولید آمار اشتباه از کل بازدیدها، میزان بازدهی، صفحات در هر بازدید و نرخ تبدیل کمک می کند.

در برخورد با خزنده Darodar چند مشکل وجود دارد. بسیاری از مدیران وب توسط این سایت خشمگین شده اند و حوادث آنلاین خود را منتشر کرده اند. یکی از افراد آسیب دیده اعلامیه CEASE و DESIST را به آنها پیشنهاد داد تا این سایت را متوقف کند تا سایتشان را خالی کند.

خشم در میان کاربران وب تحت تأثیر قابل درک است با توجه به این که دلایل مختلفی برای مشکوک شدن فعالیت های Darodar وجود دارد. اول، دامنه برای تنها یک سال ثبت شد - حداقل زمان لازم برای ثبت نام..بسیاری از سایت های جعلی این ویژگی را نشان می دهند. ثانیا، سایت دارودار فاقد یک اتصال SSL امن است. و سوم اینکه این سایت قصد دارد یک سرویس را که در حال حاضر در وب رایگان است، فروخته است. ارائه تجزیه و تحلیل وب برای کسب و کار.

بنابراین، چگونه می توانید Darodar را مسدود کنید؟

شما می توانید یک نمایه سفارشی برای حذف داده های خزنده گمراه کننده Darodar از گزارشات GA خود ایجاد کنید. یک روش دیگر شامل ایجاد یک بخش پیشرفته است. اینها دو روش رایج برای مقابله با Darodar هستند، اما توسعه دهندگان وب با راه حل های متنوعی برای این مسئله گنجانده اند.

بعضی از فهرست سفید سفید Robots.txt را استخدام می کنند زمانی که احساس می کنند که ربات ها مقدار قابل توجهی از منابع سرور خود را دریافت می کنند. بسیاری از رباتها دستورالعملهای رباتیک را دنبال می کنند. تنها نگرانی این روش این است که شما باید به خاطر داشته باشید که تمام خزنده های مهم خود را در فهرست سفیدی خود قرار دهید

شما همچنین می توانید فایروال را برای نگهداری از ربات هایی که دستورالعمل های robots.txt را زیر پا می گذارند، استفاده کنید. این روش می تواند به طور قابل توجهی میزان منابع دسترسی و استفاده شده توسط روبات های اسپم را کاهش دهد (Darodar).

سایر توسعه دهندگان پیشنهاد می کنند مسدود کردن ترافر ارجاع Darodar از طریق فایل .htaccess و دادن یک دلیل ساده برای آن. دلیل آن می تواند به صراحت باشد مانند "Darodar.com باید اجتناب شود، زیرا علت زیادی برای دلیل برداشت داده ها در وب وجود دارد".

وب همچنان پر از شکایات علیه دارودار است، اما به دلیل فشارهای بد، شهرت سایت به سرعت کاهش می یابد. این احتمال وجود دارد که صاحبان سایت یا مدیران در نهایت ممکن است خزنده خود را تغییر دهند. اما در حال حاضر، شما باید هر کاری که می توانید بکنید برای جلوگیری از Darodar از بین بردن بینش Google Analytics خود

November 29, 2017